Jaunas iekārtas asinsspiediena un sirdsdarbības 24 h monitorēšanai

Turpinot paplašināt veselības aprūpes pakalpojumu klāstu, Vidzemes slimnīca iegādājusies jaunas iekārtas asinsspiediena un sirdsdarbības 24 h monitorēšanai.

Schiller BR-102 Plus tiek lietots jaunas izmeklējuma metodes – 24 stundu asinsspiediena monitorēšanai. Tā tiek rekomendēta kā papildu diagnostikas metode, lai pēc iespējas precīzāk noteiktu paaugstināta asinsspiediena iemeslu un varētu nodrošināt visefektīvāko ārstēšanu. Mediķi uzsver, ka ilgstoši paaugstināts asinsspiediens gandrīz visos orgānos var izraisīt nopietnas izmaiņas, radot apdraudējumu cilvēka veselībai un dzīvībai.

Savukārt, lai padarītu pieejamāku citu izmeklējumu – 24 stundu elektrokardiogrammas (EKG) monitorēšanu,  iegādāta vēl vienu EKG holtera iekārtu Schiller Medilog AR Office.
Šī metode palīdz novērtēt pacienta sirds ritma traucējumus diennakts ilgumā ikdienas apstākļos. Izmeklējuma laikā tiek fiksēta sirds reakcija uz fizisku un emocionālu slodzi, sirds stāvoklis miega laikā, sirds ritms un darbība diennakts garumā. Metodei ir augsts informatīvais līmenis, un tā palīdz atklāt apslēptas sirdsdarbības problēmas. Svarīgi arī tas, ka šī metode pacienta veselībai ir pilnīgi nekaitīga, izmeklējums neapgrūtina pacienta ikdienas aktivitātes, un tā laikā viņam nav jāuzturas slimnīcā

Infrastruktūras pārbūves darbi un jaunu tehnoloģiju iegāde tiek veikta projekta Nr. Nr. 9.3.2.0/18/I/019 “Infrastruktūras un medicīnas tehnoloģiju atjaunošana Cēsu klīnikā un medicīnas tehnoloģiju iegāde Vidzemes slimnīcā, kvalitatīvu veselības aprūpes pakalpojumu nodrošināšanai Vidzemē” ietvaros, kuru līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds (ERAF) 85 % apmērā un 9% valsts budžeta finansējums.

Scroll to Top
Skip to content