Iespēja veikt antivielu testu anti-SARS-CoV-2 (S)

Ņemot vērā iedzīvotāju vēlēšanos noskaidrot savu aizsardzības līmeni pret Covid-19, Vidzemes slimnīcas laboratorija, piedāvā veikt antivielu testu. Tas ļauj noteikt specifisko antivielu pret SARS-CoV-2 (S) vīrusa klātbūtni organismā.

Tests tiek rekomendēts pacientiem ar pārslimotu vai aizdomām par pārslimotu bezsimptomu Covid-19 infekciju. “Testa rezultāti”, skaidro laboratorijas vadītāja Sandra Mikuļinoka, “viņiem palīdzēs plānot vakcinēšanās laiku, jo nevajadzētu vakcinēties, kamēr antivielu daudzums organismā vēl ir pietiekamā daudzumā. Īpaši ieteicams šis tests ir personām pēc vakcinācijas. Viņiem testa rezultāti palīdzēs sekot imūnās atbildes veidošanai – specifisko antivielu veidošanās dinamikai un tās noturībai ilgtermiņā. Tas ļaus novērtēt imunitātes veidošanos pēc vakcinācijas”.

Testu tiek rekomendēts veikt, sākot ar 14. dienu pēc infekcijas simptomu parādīšanās vai pēc vakcinācijas.

Anti-SARS-CoV-2 (S) kvantitatīvai noteikšanai Vidzemes slimnīcas laboratorijā tiek izmantotas ROCHE Diagnostics Roche (Šveice) testēšanas sistēmas (CE sertifikāts).

Antivielu tests ir maksas pakalpojums – 12,00 EUR (cenā iekļauta asins parauga noņemšana un sagatavošana). Tā veikšanai nav nepieciešams ģimenes ārsta vai cita speciālista nosūtījums.

Asins analīzes antivielu testam var nodot:

  • Analīžu pieņemšanas kabinetā (182. kab.) 1. stāvā, poliklīnikā, plkst. 7.30-15.30 darbdienās;
  • Konsultatīvajā kabinetā Bastionā (101. kab.), plkst.8.00-12.00 darbdienās un plkst. 8.00-11.00 sestdienās;
  • Steidzamās medicīniskās palīdzības punktā Valkā, 8.00-12.00 darbdienās;
  • Procedūru kabinetā Mazsalacas slimnīcā, 8.00-13.00 trešdienās.

Attēlā: biomedicīnas laborante Mārīte Švāne veic antivielu testu

 

 

Scroll to Top
Skip to content