Iekārtas un tehnoloģijas kvalitatīvākiem pakalpojumiem

Lai nodrošinātu kvalitatīvākus pakalpojumus, vienlaikus arī uzlabojot darba vidi personālam, Vidzemes slimnīca turpina iegādāties jaunas medicīnas iekārtas un tehnoloģijas.

Tā ambulatorās nodaļas oftalmologu kabineta aprīkojums papildināts ar diviem biomikroskopiem acs virsmas novērtēšanai un izmeklēšanai kopā par vairāk nekā 13 tūkst. eiro. Oftalmoloģisko operāciju nodrošināšanai ķirurģiskajā dienā stacionārā iegādāts jauns operāciju mikroskops par teju 160 tūkst. eiro. Operāciju nodaļa, atjauninot kvalitatīvu instrumentu klāstu, saņēmusi litotripsijas lāzera ierīci, kas tiek izmantota akmeņu skaldīšanai urīnceļos, kā arī aprīkojumu ādas pārstādīšanas operācijām jeb dermatomu. Saņemtas arī trīs pacientu sildīšanas sistēmas, kas nepieciešamas pacienta sildīšanai operācijas laikā.

Veco anestēzijas iekārtu nomaiņai iegādātas divas anestēzijas iekārtas ar pacienta novērošanas monitoriem kopā par vairāk nekā 70 tūkst. eiro. Kā pastāstīja Reanimācijas un anestezioloģijas nodaļas ārste anestezioloģe reanimatoloģe Arnita Melne, jaunais pirkums ir būtisks ieguldījums personāla darba uzlabošanā. Tas sniedz arī papildu drošību pacientiem, jo tagad ar šādām vienādām iekārtām ir nodrošinātas visas operāciju zāles. Savukārt tas atvieglo anesteziologa darbu, jo nav jāpielāgojas atšķirīgām iekārtām kādā no zālēm. Operācijas laikā šī anestēzijas iekārta nepārtraukti uzrauga pacienta dzīvībai svarīgās norises – asinsspiedienu, pulsu un monitorā rāda visus datus, kuriem seko anesteziologs, lai jebkurā mirklī veiktu korekcijas. Nodaļas virsmāsa Dace Karlsone papildina, sakot, ka šķietami anesteziologam ir viegls darbs – tikai stāvi un skaties ekrānā. Bet no ekrānā redzamā un speciālista reakcijas uz to ir atkarīga gan operācijas norise, gan pacienta dzīvība.

Rūpējoties par manipulācijas kvalitātes uzlabošanu, Terapijas nodaļa 1 saņēmusi jaunu defibrilatoru, kas palīdz atgūt sirds funkciju akūtas sirds slimības, t.sk., sirds apstāšanās gadījumos.  Kā patīkamu pārsteigumu slimnīca no privātpersonas, kura nevēlējās sevi afišēt, dāvinājumā ieguvusi daudzfunkcionālo holteri 24 stundu asinsspiediena monitorēšanai, kas ir ļoti pieprasīts izmeklējums.

Medicīnas iekārtu un tehnoloģiju iegādē Vidzemes slimnīcā šogad paredzēts ieguldīt vairāk par 1 milj. 340 tūkst. eiro. No tiem gada pirmajos astoņos mēnešos iekārtu un tehnoloģiju pirkumiem izlietoti vairāk par 600 tūkst. eiro.

Attēlā (no kreisās): virsmāsa Dace Karlsone un ārste Arnita Melne ar jauno anestēzijas iekārtu

Scroll to Top
Skip to content