Ēnu dienā Vidzemes slimnīca uzņem 45 skolēnus

Pēc ilgāku gadu pārtraukuma, ko ietekmēja gripas un COVID-19 pandēmija, Vidzemes slimnīca Ēnu dienā durvis vēra 45 skolēniem, kuri varēja iepazīties ar dažādu specialitāšu ārstu, māsu, rehabilitācijas centra speciālistu, radiologa asistenta, galvenā radiogrāfera, laboranta, kā arī citu slimnīcas darbinieku ikdienas gaitām.

Pirms iepazīšanās ar slimnīcas speciālistu darbu, skolēniem bija iespēja ieskatīties slimnīcā esošo profesiju daudzveidībā, uzzināt par prasmēm un īpašībām, kas nepieciešamas darba veikšanai.   Terapijas 1 nodaļas virsmāsa Sanita Groskopfa, kura sākotnēji strādāja uzkopšanas dienestā, dalījās pieredzē par savu karjeras izaugsmi.

“Ēnu dienas mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar dažādām profesijām Vidzemes slimnīcā, lai palīdzētu jauniešiem izvēlēties savējo un atbilstoši sagatavotos darba tirgum. Šobrīd ne tikai Vidzemes slimnīcā, bet kopumā visā Latvijā ļoti nozīmīgi ir piesaistīt un ieinteresēt jauniešus studēt medicīnu. Personāla resursus medicīnas nozarē nepieciešams būtiski papildināt, rūpējoties par visas sabiedrības veselību,” uzsver SIA “Vidzemes slimnīcas” personāla vadības daļas vadītāja Sanita Kandele. “Ceram, ka Ēnu dienas ietekmē jauniešiem palīdzēsim vairāk izprast ārstniecības profesiju ilgtspējas pievienoto vērtību, savukārt  slimnīcai ir svarīgi piesaistīt ikvienu talantu, palīdzēt attīstīt nepieciešamās prasmes un kompetences, lai par darbinieku varētu teikt – īstais cilvēks īstajā vietā!”

Scroll to Top
Skip to content