D vitamīna līmeņa noteikšana februārī – tikai 6 eiro!

Ņemot vērā iedzīvotāju interesi un uzlabojot izmeklējuma pieejamību, Vidzemes slimnīcas laboratorijā D vitamīna līmeņa noteikšanai februārī cena pazemināta līdz 6,00 eiro.

Asins analīzes D vitamīna līmeņa noteikšanai pieņem Vidzemes slimnīcas laboratorijas analīžu nodošanas kabinetā 1. stāvā, 182. kab. darbdienās plkst. 7.30-15.30 un Konsultatīvajā kabinetā Bastionā, 101. kab., darbdienās plkst. 8.00-12.00, sestdienās plkst. 8.00-11.00; poliklīnikā Valkā, Steidzamās medicīniskās palīdzības punktā darbdienās plkst. 8.00-12.00 un Mazsalacas slimnīcā, Procedūru kabinetā, trešdienās, plkst. 8.00-13.00.

Kā skaidro Vidzemes slimnīcas laboratorijas vadītāja Sandra Mikuļinoka, pētījumos par D vitamīna līmeni Latvijas iedzīvotājiem atzīts, ka tā nepietiekamība un deficīts ir izplatīts neatkarīgi no vecuma, dzimuma un gadalaika. Pazemināts D vitamīna līmenis iespaido kaulu sistēmu, veicinot osteoporozes un rahīta attīstību. Tāpat tas rosina paaugstināta asinsspiediena, depresijas, multiplās sklerozes, reimatoīdā artrīta, augšējo elpceļu infekciju, cukura diabēta, sirds un asinsvadu slimību attīstību, kā arī dažu ļaundabīgo audzēju rašanās risku. Šos atzinumus apstiprina Vidzemes slimnīcas stacionāra pacientiem pērngad veikto D vitamīna līmeņa analīžu rezultāti: 36 % stacionāra pacientu (lielākā daļa no tiem ārstējās neiroloģijas nodaļā) D vitamīna līmenis bija kritiski zems, bet normai atbilda tikai 17 % stacionāra pacientu D vitamīna līmenis.

Savukārt D vitamīna līmeņa normai atbilda 34 % visu ambulatoro pacientu asinis, bet vidēji 14 % pacientu uzrādīts būtisks D vitamīna deficīts. Nopietns signāls vecākiem – 16 % bērnu D vitamīna līmenis bijis kritiski zems, bet ļoti nepietiekams – katram trešajam bērnam.

Ko darīt, ja analīzes uzrāda D vitamīna nepietiekamību? Jāgriežas pie ģimenes ārsta, kurš pēc analīžu rezultātu izvērtēšanas ieteiks papildu uzņemamā D vitamīna daudzumu, un pēc 3 mēnešiem izmeklējums jāveic atkārtoti.

Scroll to Top
Skip to content