Ceļā uz jauno Vidzemes slimnīcas rehabilitācijas centru

Vidzemes slimnīca izsludinājusi apspriedi ar piegādātājiem plānotajai iepirkuma procedūrai “Vidzemes slimnīcas sporta zāles korpusa pārbūve par rehabilitācijas centru”, kas ilgs līdz šā gada 20. aprīlim. Tas ir solis uz jaunā Vidzemes slimnīcas rehabilitācijas centra būvniecību, kura durvis apmeklētājiem plānots vērt 2024.gada nogalē.

Projekts paredz vērienīgu slimnīcas bijušā sporta zāles korpusa pārbūvi par Rehabilitācijas centru, kas nodrošinās  jau šobrīd sniegtās procedūras plašākās un funkcionālākās telpās, kā arī pieeju vairākiem jauniem pakalpojumiem.

Attīstot Rehabilitācijas centra pakalpojumu klāstu, plānots izbūvēt baseinu ūdens procedūru nodrošināšanai, sāls un sensoro istabu, saunu un dūņu procedūru telpu, kā arī domājot par mazo pacientu labsajūtu – bērnu vingrošanas zāli. Paplašinot un uzlabojot pacientu jau iecienītās  procedūras, tiks izbūvētas un aprīkotas telpas zemūdens masāžas procedūrām, šarko un cirkulārai dušai, pielāgoti speciālistu kabineti,  plašāka fizioterapijas procedūru telpa un vingrošanas  zāle ar specializētiem trenažieriem, kurā varēs darboties arī  individuāli, pēc pieredzējušu profesionāļu sagatavotas un uzstādītas programmas.

“Rehabilitācijas centra paplašināšana ir viens no Vidzemes slimnīcas attīstības virzieniem, kas pacientiem pēc smagām traumām, operācijām, insulta  nodrošinās nepārtrauktību atveseļošanās procesā,” komentē Vidzemes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Uģis Muskovs.  “Vienlaikus tiek domāts arī par tiem klientiem, kuri vēlas uzlabot savu pašsajūtu, izmantojot rehabilitācijas centrā pieejamo relaksējošo pakalpojumu klāstu.”

Ņemot vērā pieaugošās elektroenerģijas izmaksas, īpaša vērība pievērsta ēkas energoefektivitātei, tai skaitā, paredzot fasādes siltināšanu un saules paneļu uzstādīšanu uz jumta.

Kopējās plānotās Rehabilitācijas centra pārbūves izmaksas  – 6 miljoni eiro, no kuriem 2 812 053,00 eiro ir Eiropas Savienības Atveseļošanas un noturības mehānisma plāna investīciju projekta Nr. 4.1.1.2.i.0/1/22/I/CFLA/005  attiecināmās izmaksas – Atveseļošanas un noturības mehānisma plāna finansējums 82.64%, Valsts budžeta finansējums 8,88%, SIA „Vidzemes slimnīcas” līdzfinansējums (8,48%).

Vidzemes rehabilitācijas centra būvprojektu izstrādājis SIA “NAMS”.

Scroll to Top
Skip to content