Aktualitātes Covid-19 izplatīšanās ierobežošanai

Sakarā ar pieaugošo Covid-19 inficēto iedzīvotāju skaitu, Vidzemes slimnīcā ieviesti jaunumi veselības aprūpes pakalpojumu pieejamībā, lai ierobežotu vīrusa izplatību, pasargātu pacientus, personālu un iedzīvotājus no iespējamās inficēšanās.

Sākot ar š.g. 8. oktobri, tiek atjaunots māsu postenis pie ieejas poliklīnikā. Tā mērķis – nodrošināt kontrolētu pacientu un viņu piederīgo plūsmas uzraudzību, veicot skrīninga temperatūras mērījumus. Ņemot vērā, ka slimnīcas nodaļās nav atļauts apmeklēt pacientus, tuvinieku sūtījumi nododami māsu posteņa darbiniecei, uz paciņas uzrakstot pacienta vārdu, uzvārdu un nodaļu. Sūtījumos vajadzētu nodot tikai pirmās nepieciešamības preces un nekādā gadījumā paciņā nelikt ātri bojājošos produktus.

Ar ārstējošā ārsta atļauju ir atļauts apmeklēt tikai smagi slimus pacientus! Apmeklējums pie pacienta atļauts vienai personai vienā reizē, uzturoties pie piederīgā vēlams līdz 15 min, bet nepārsniedzot 30 min. Māsu postenī būs katru dienu aktualizēts saraksts ar to pacientu vārdiem un uzvārdiem, kurus ārstējošais ārsts atļāvis apmeklēt. Apmeklētājam jānorāda  pacienta vārds, uzvārds, nodaļa un, aizpildot veidlapu, arī  savs vārds, uzvārds, uzrādot personu apliecinošu dokumentu.

Uz ambulatorajām pieņemšanām nav atļauts ierasties cilvēkiem ar paaugstinātu ķermeņa temperatūru. Ja tāda tiks konstatēta, pakalpojums nebūs pieejams. Cilvēkam steidzīgi jādodas prom un telefoniski jāsazinās ar savu ģimenes ārstu par tālāko ārstēšanu.

Lai ierobežotu infekcijas izplatīšanos slimnīcā, ar 8. oktobri visiem pacientiem, kuri veselības stāvokļa dēļ būs jāievieto stacionārā, tiks veikts Covid-19 tests. Tas tiks veikts arī topošajām māmiņām ar akūtas elpceļu infekcijas pazīmēm. Dzemdībās ir atļauts piedalīties dzīvesbiedram bez akūtām elpceļu infekcijas pazīmēm. Vēl jāņem vērā, ka topošajam/jaunajam tētim jāuzturas ģimenes palātā. Ja viņš atstās nodaļu, atgriezties tajā vairs nav atļauts.

No 26. oktobra pacientiem, kuriem nozīmēta plānveida operācija, uz to jāierodas ar izziņu/testēšanas pārskatu   par beidzamo 72 stundu laikā veiktu negatīvu Covid-19 testu.

Mediķi atgādina ievērot ieteikumus savai un citu veselībai un drošībai ikdienas gaitās – bieži un pareizi mazgāt rokas, izvairīties no sabiedrisku masu pasākumu apmeklēšanas, ievērot fizisko distanci iepirkšanās vietās un paturēt sevi mājas karantīnā 10 dienas, ja pats vai ģimenes loceklis kontaktējies ar Covid-19 inficētu personu. Kā arī īstais brīdis vakcinēties pret sezonālo gripu!

Scroll to Top
Skip to content