Aizvadītajā diennaktī konstatēti 3 jauni Covid-19 gadījumi

Vidzemes slimnīcā aizvadītajā diennaktī, 7. maijā,  konstatēti divi jauni Covid-19 saslimšanas gadījumi pacientiem, kuri līdz šim atradās pašizolācijā mājās, kā arī saslimis viens darbinieks, kurš tagad atrodas stingrā izolācijā mājās.

Vidzemes slimnīcā tiek ārstēti arī tie  Covid-19 pozitīvie pacienti, kuri tiek stacionēti no visa Vidzemes reģiona. “Esam maksimāli piemērojuši”, stāsta ārstnieciskā direktore Inga Ozoliņa, “esošo slimnīcas infrastruktūru, lai Covid-19 pacientu identificēšana un  ārstēšana šeit varētu notikt. Šobrīd nodaļā ārstējas 9 pacienti ar Covid-19, savukārt izrakstīti 8 pacienti. Infekciju kontroles komanda uzrauga epidemioloģisko situāciju slimnīcā un izvērtē, kuriem darbiniekiem veikt skrīninga testu. Vienlaikus jāatzīst, ka tas ir liels izaicinājums – nodrošināt visas slimnīcas darbību jau ilgstoši nepietiekošo personālresursu un pielāgotās infrastruktūras apstākļos”.

“Vidzemes slimnīcā”, uzsver valdes priekšsēdētājs Uģis Muskovs, “ļoti aktīvi notiek gan personāla testēšana uz Covid-19, gan  pacientu ar atbilstošiem kritērijiem testēšana gan uzņemšanas nodaļā, gan stacionārā. Jāatzīst, ka laikā, kad testējām pilnīgi visus pacientus, kas griezās uzņemšanas nodaļā, tika atklāti arī vairāki pozitīvi gadījumi pacientiem bez tipiskiem simptomiem. Jāatzīmē, ka personāla drošību ievērojami apdraud pacienti, kas bravūrīgi atsakās lietot ķirurģisko masku un nepakļaujas ārstniecības personu norādījumiem”.

Scroll to Top
Skip to content