Aicinām vakcinēties pret gripu

Oktobra sākumā Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) jau reģistrējis pirmos gripas saslimšanas gadījumus Latvijā!  Tāpēc, tuvojoties gripas epidēmiskajai sezonai, mediķi vērš uzmanību gripas profilaksei, t.sk. vakcinācijai. Vakcinācija pret sezonālo gripu atvieglo tās ietekmi uz sabiedrības veselību, samazinot gripas komplikāciju, stacionēto pacientu un letālo iznākumu skaitu.

Speciālisti jau pērn visiem iedzīvotājiem, kuriem bija plānota operācija, ieteica vakcinēties pret gripu. Rīgas klīnikās tā bija pat obligāta prasība, lai veiktu plānveida operāciju. Vidzemes slimnīcas mediķi to stingri rekomendē. “Slimnīca ir labvēlīga vide gripas vīrusa izplatībai”, ieteikumu komentē Vidzemes slimnīcas Kvalitātes vadības nodaļas vadītāja sabiedrības veselības ārste  dr. Inga Zariņa, “Iekštelpu gaisā vīruss var saglabāties 2-9 stundas, ārējā vidē uz priekšmetiem vīruss izdzīvo un saglabā infekciozitāti no dažām stundām līdz pat 10 dienām, tādēļ gripas vīruss  viegli pārceļo no viena pacienta pie otra, turklāt pēcoperācijas periodā tas ir ļoti bīstami, jo organisms ir novājināts no operācijas stresa. Pievienojoties vēl vīrusa infekcijai, operēto pacientu stāvoklis var krasi pasliktināties, pievienoties komplikācijas, kas  var izraisīt pat nāvi”.

Lai gripas profilakses pasākumu padarītu pieejamāku, Vidzemes slimnīca piedāvā maksas pakalpojumu – vakcinācija pret gripu ar četrvērtīgu pretgripas vakcīnu, kas pasargā no diviem A tipa un diviem B tipa gripas vīrusiem. Pakalpojuma cena ir 16 eiro.

Vakcinācija notiks Procedūru  kabinetā 3. stāvā 353. kabinetā:

* Pirmdienās           plkst. 8.00-16.00

* Trešdienās           plkst. 14.00-16.00

* Ceturtdienās        plkst. 15.00-16.00

* Piektdienās          plkst. 8.00-16.00 

Lai uzlabotu klientu apkalpošanu, vēlama iepriekšēja pieteikšanās poliklīnikas reģistratūrā: tālr. 64202601, 64202603.

Nākot uz vakcināciju, līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments (pase vai ID karte) un potēšanās pase.

Scroll to Top
Skip to content